Hakkımda

Merhaba! Ben Lale Çorumlu.

Lale-Çorumlu-kimdirDoğma büyüme, okuma, evlenme İstanbullu, aslen Antalyalıyım. İlkokulu Beyoğlu’nda, liseyi Şişli’de okuduktan sonra öğrenimime Yıldız Teknik Üniversitesi’nde devam ettim. Hayallerimin mesleği olmasa da başladıktan sonra çok sevdiğim Harita Mühendisliği bölümünden mezun oldum ve yüksek lisansa halen aynı okulda devam etmekteyim. Mezun olduktan sonra çeşitli resmi ve özel kurumlarda çalıştım. Mesleğimle ilgili son atraksiyon olarak da Adalet Bakanlığı’nın 2018 yılı Bilirkişileri arasındayım. Öyle çok havalı durduğuna bakmayın fazla bir işe yaradığını söyleyemem.

Yemek neresinde bu işin diyecek olursanız, her yerinde… Yemek yapmayı da, yemeyi de, yeni lezzetler denemeyi de hep çok sevdim. Ama yakın zamana kadar bu denli içinde olduğumu söyleyemem. Zamansızlık diyebilirim, o işi annem üstlenmişti diyebilirim, diyebilirim de diyebilirim… Mutfağa girdiğim nadir zamanlarda da olsa çok keyif alıp güzel işler çıkarttım ortaya ayıptır söylemesi. Aslında bendeki üretme hazzı… Bir şeylere dokunma, emek verme, uğraşıp sonucunu alma, değiştirme, ekleme, çıkarma, baştan yapma, kendimden bir şeyler katma… Bu bazen nişan kıyafetim oldu, bazen evdeki kırlent, puf, bazen berem, bazen Ozan’ın anneannesinin sandığından çıkan kumaş ve şu an en çok zevk aldığım şey yemek! Yaptıkça daha çok zevk aldığım, zevk aldıkça daha çok yaptığım, okumalara araştırmalara doyamadığım, sürekli yeni şeyler öğrendiğim, benim için ucu bucağı olmayan tam da istediğim gibi bir okyanus yemek olayı.

Ama ne yaparsam yapayım paylaşmazsam “bunda bir şeyler eksik” hissine kapıldım hep. İşte burası tam olarak bu hisse son verecek, o eksik lezzeti tamamlayacak yer! İşi daha lezzetli hale getirmek, yemek tarifleri ve mutfak ipuçlarımı kaçırmamak için beni sosyal medya hesaplarımdan takip eder, youtube kanalıma abone olursanız sevinirim.

Youtube kanalıma abone olmak için 👉 https://www.youtube.com/lalecrml

Instagram 👉 https://www.instagram.com/lalecrml/

Facebook 👉 https://www.facebook.com/lalecrml/

Twitter 👉 https://www.twitter.com/lalecrml/

Görüşmek üzere!

Yeni tarifleri ve mutfak ipuçlarını kaçırmamak için kanalıma abone olmayı unutmayın! ABONE OL